Korespondencja e-mailowa z pacjentem

Odwiedzanie Polski przez obcokrajowców w celach wykonywania zabiegów stomatologicznych jest popularne już od dłuższego czasu. W większości przypadkach pacjent, który jest zainteresowany waszą ofertą znajdzie stronę kliniki w internecie a na niej adres e-mail, który użyje, aby się z wami skontaktować. Powiedzmy sobie szczerze, każdy zagraniczny pacjent użyje do tego języka angielskiego, chyba że zna kogoś, kto mógłby napisać takiego maila po polsku.
Mogę się tylko domyślać, że wśród obcokrajowców największym zainteresowaniem cieszą się implanty. Implant to dość drogi wydatek dla osoby np. z Wielkiej Brytanii – koszt pełnego leczenia to około £2000- £3000 za jeden implant. Dlatego w dzisiejszym artykule, przekażę wam kilka wskazówek jak w prosty i profesjonalny sposób odpisać na maila, w którym zagraniczny pacjent wykazuje chęć leczenia w Polsce. Zacznijmy od tego, jak może wyglądać wiadomość, którą wyśle wam pacjent.

Przykładowa wiadomość od pacjenta

Hello

I live in London and i have recently lost a front tooth when playing football. Getting an implant in London is pretty expensive. I’ve heard it is much cheaper getting it done in Poland. Could you advise me how many appointments do I need and how much does it cost? Any information will be much appreciated.

Kind Regards,

James Smith

Przykładowa wiadomość od pacjenta – tłumaczenie

Witam

Mieszkam w Londynie i ostatnio straciłem przedni ząb podczas gry w piłkę nożną. Wstawienie implantu w Londynie jest dość drogie. Słyszałem, że taniej jest zrobić to w Polsce. Czy możesz mi doradzić, ile będę potrzebować wizyt i ile to będzie kosztować? Wszelkie informacje będą mile widziane.

Z poważaniem,

James Smith

Przykładowa odpowiedź na e-mail

Dear Mr Smith,

Thank you for showing interest in our clinic.
Getting an implant  is a complex treatment that involves a couple of appointments. Each case is assessed on individual basis therefore I am unable to advise you on the amount of appointments that you may require, without you visiting our clinic. I would strongly recommend seeing our specialist for a consultation to discuss your treatment plan, take photographs and radiographs.
After the consultation, you will be fully aware of all costs involved in the treatment and the number of appointments you will have to arrange. An average price for one implant is about 3000-4000 zł (around 800 pounds).
Price for your consultation is 100zl (about 20 pounds), however if you accept your treatment plan, this amount will be deducted from the total implant price.
I hope the information provided is useful, however if you have any further questions or you wish to book your consultation please do not hesitate to contact us. We are always happy to help.

Kinds Regards,

Anna Kowalska

Przykładowa odpowiedź na e-mail – tłumaczenie

Szanowny Panie Smith,

Dziękujemy za zainteresowanie naszą kliniką.
Wstawienie implantu to kompleksowy zabieg obejmujący kilka wizyt. Każdy przypadek oceniany jest indywidualnie, dlatego nie jestem w stanie doradzić panu w kwestii ilości wizyt, bez wizyty w naszej klinice. Gorąco polecam spotkanie z naszym specjalistą w celu omówienia Twojego planu leczenia, zrobienia fotografii i zdjecięć rentegnowskich.
Po konsultacji będziesz w pełni świadomy wszystkich kosztów związanych z leczeniem i ilością spotkań, które musisz zorganizować. Średnia cena za jeden implant wynosi około 3000-4000 zł (około 800 funtów).
Cena za konsultacje wynosi 100 zł (około 20 funtów), jednak jeśli zaakceptujesz plan leczenia, kwota ta zostanie odjęta od całkowitej ceny implantu.
Mam nadzieję, że podane informacje są przydatne, jednak jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz zarezerwować konsultację, nie wahaj się z nami skontaktować. Zawsze służymy pomocą.

Z poważaniem,

Anna Kowalska 

Pamiętajcie, że pierwszy kontakt z pacjentem jest bardzo ważny i to od tego może zależeć czy zdecyduje się on na leczenie w waszej klinice. Dlatego zawsze róbcie to profesjonalnie, aby pacjent mógł wam zaufać i być pewnym, że otrzyma najlepszą opiekę, jaka jest dostępna.

Podobne wpisy